Pohybová liečba a manuálne techniky

pohybová liečba

Pohybová liečba a manuálne techniky sú základom každej vedenej terapie. Bez pravidelného a kvalitného cvičenia málokedy dosiahneme požadovaný efekt. Častokrát je príčinou daného problému práve nedostatok pohybu a oslabené svaly, ktoré bez pravidelného cvičenia neposilníme. Práve preto chceme vyzdvihnúť dôležitosť pohybovej liečby.

Pohybová liečba (kinezioterapia):

Liečba pohybom pozostáva predovšetkým z cvičení špecificky zameraných na určitú svalovú nerovnováhu, konkrétne oslabené či skrátené svaly. Aby bola terapia efektívna, musí fyzioterapeut dôkladne vyšetriť pacienta, aby dostal len tie cviky, ktoré potrebuje.

Každej bolesti či už chrbtice, kĺbov alebo inej časti nášho tela predchádza poškodenie a narušenie funkcie. Každú svalovú činnosť riadi náš mozog. Ak dôjde napríklad k bolesti chrbtice, zvýši sa nám svalové napätie v danej oblasti. Súčasne dôjde ku skráteniu určitých svalových skupín a naopak k oslabeniu zase iných častí nášho tela. Výsledkom je vznik svalovej nerovnováhy. Tu má význam práve prínos pravidelného cvičenia v kombinácií s použitím manuálnych techník. Vďaka cielenému cvičeniu vieme posilniť oslabené svaly a tým nebude dochádzať k preťažovaniu v inej časti nášho tela. Naši fyzioterapeuti sú vyškolení odborníci a ovládajú množstvo metodík fyzioterapie ako napríklad dynamická neuromuskulárna stabilizácia (DNS), špecifické metodiky na terapiu skolióz a chybného držania tela, kaltenbornova metodika, cvičenia na balančných plošinách, cvičenia s odporovými gumami a mnoho ďalších. Výbornou a účinnou pomôckou je metodika neurac, taktiež SM systém, ktoré v našom zariadení využívame s vynikajúcimi výsledkami. 

Pohybová liečba

Manuálne techniky:

Mobilizačné a manuálne techniky sú zamerané predovšetkým na uvoľnenie od bolesti a preťažených svalov. Taktiež vieme odblokovať blokády chrbtice či kĺbov. Mäkkými technikami uvoľníme svalové napätie a spúšťové body, tzv. triggerpoints, ktoré môžu vyvolať prenesenú bolesť do iných častí tela. Manuálne techniky sú zväčša prvou voľbou pri akútnych a bolestivých stavoch. 

Pohybová liečba

Prevencia:

Nemenej dôležitou súčasťou fyzioterapie je prevencia. Množstvo porúch pohybového aparátu vzniká práve kvôli nedostatočnej prevencii. Dodržiavanie správnej životosprávy je základom prevencie ochorení pohybového aparátu. Svojich klientov učíme správnemu držaniu tela, správnym pohybovým stereotypom, teda ako jednotlivé pohyby vykonať čo najprirodzenejšie a najekonomickejšie pre naše telo. Viac info sa dozviete v našom blogu škola chrbtice.

Cena za 50 min. terapiu: 35 eur

Rezervujte si termín

online: Rezervovať

tel.: 0910 575 888
mail: info@sylvorehab.sk

Call Now Button