Elektroliečba a ultrazvuk

Elektroliečba

Elektroliečba a ultrazvuk sú jednou z metód fyzikálnej terapie. Fyzikálna terapia je súčasťou fyzioterapie, teda je doplnkovou metódou komplexnej liečby. Využíva liečebné účinky elektrického prúdu. Elektrický prúd je vlastne pohyb častíc a má na naše telo množstvo priaznivých účinkov. Pomáha k prinavráteniu stratených či poškodených funkcií, odstránení bolestí a taktiež diagnostiku. Svojimi účinkami ovplyvňuje mnohé metabolické a fyziologické funkcie v našom organizme. Medzi hlavné účinky elektroliečby patrí najmä zníženie bolesti, zápalu a uvoľnenie svalového napätia. Zlepšuje taktiež krvnú cirkuláciu, dráždivosť, resorpciu edémov, výživu tkanív, látkovú premenu, imunitu tkanív.

Dĺžka terapie je približne 15 – 20 min.

Cena za 15-20 min. terapiu: 8 eur

Ultrazvuk

Ultrazvuk

Je vlnenie (kmitanie) častíc hmotného prostredia. Terapia ultrazvukom má biologické, mechanické a tepelné účinky, čím vyvoláva hĺbkovú mikromasáž tkaniva s výraznou hyperémiou. Pomocou ultrazvuku môžeme dosiahnuť najmä analgetický, myorelaxačný efekt, taktiež výrazné urýchlenie regenerácie tkaniva. 

Dĺžka terapie je približne 6 – 10 minút.

Cena za 6-10 min. terapiu: 6 eur

Elektroliečba a ultrazvuk je v našom centre využívaná najmä pri akútnych či chronických bolestiach chrbtice, zápaloch chrbtice či kĺbov, poškodenie väzov, šliach. Má priaznivé účinky taktiež pri pätovej ostrohe, artrózach kĺbov, rôznych opuchoch a pod.

Každej aplikácii elektroliečby predchádza vstupná diagnostika. Potrebujeme predovšetkým vedieť či netrpíte na ochorenia, ktoré patria medzi kontraindikácie podania elektroliečby a ultrazvuku. Obozretný treba byť taktiež u žien počas tehotenstva či pacientov s kardiostimulátorom. Podanie fyzikálnej terapie je samozrejme bezpečnou a veľmi účinnou doplnkovou formou terapie. Chceme vyzdvihnúť slovo “doplnkovou” nakoľko základom každej úspešnej terapie je predovšetkým správne cielená pohybová liečba a manuálne techniky.

V našom centre ponúkame klientom najmodernejšie elektroliečebné prístroje od firmy BTL a Compex, ktoré patria k špičke na trhu.

Indikácie:

  • nervovo-svalové ochorenia
  • reumatické ochorenia
  • poruchy kĺbov, chrbtice
  • bolesti hlavy

Kontraindikácie: 

  • ochorenia kože v mieste aplikácie
  • gravidita
  • kardiostimulátor
  • horúčkové a chrípkové stavy
  • kovové implantáty v organizme
  • nádorové ochorenia

Rezervujte si termín

online: Rezervovať

tel.: 0910 575 888
mail: info@sylvorehab.sk

Call Now Button