Masáže a bankovanie

Masáž a bankovanie

Liečebná masáž

Liečebná masáž je výborná terapeutická doplnková metóda. Počas masáže sa naše telo dokonale uvoľní ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke. Pravidelnou masážou a vhodnými cvičeniami vieme predchádzať práve poruchám pohybového aparátu, ktoré sú v dnešnej dobe tak veľmi rozšírené. Masáž má na naše telo mnoho priaznivých účinkov. Uvoľní napätie vo svaloch, odstráni bolesť. Taktiež dokáže odbúrať stres či odstrániť bolesť hlavy. Podporí prekrvenie a správnu činnosť ciev. Masáž je výbornou voľbou aj pre športovcov, ktorý využívajú jej účinky či už po náročnom tréningu, alebo naopak pred výkonom.

Masáž je predovšetkým doplnkovou metódou fyzioterapie.

V našej klinike pozeráme na klienta komplexne a práve preto každej masáži predchádza vstupné vyšetrenie. Potrebujeme vedieť čo chceme masírovať, ako masírovať a najmä aby sme masážou dosiahli požadovaný efekt. 

Cena za 50 min. terapiu: 35 eur

Manuálna lymfodrenáž:

Lymfodrenáž je efektívna masážna technika pôsobiaca na lymfatický systém. Táto jemná technika sa vykonáva na „sucho“ v špeciálnych rukaviciach alebo s použitím púdru. Terapia je časovo náročnejšia, nakoľko terapeut musí dôkladne dodržať postup prúdenia lymfy cez lymfatické uzliny.

Lymfatický systém je zodpovedný za hĺbkové čistenie organizmu od odpadových látok. Skladá sa z lymfatických ciev a uzlín. Správna funkcia tohto systému je nevyhnutná pre fungovanie nášho organizmu. Pri poruche funkcie tohto systému, môže dôjsť k hromadeniu škodlivých látok a k narušeniu správnej funkcie imunitného systému. Lymfatický systém totiž dokáže vtiahnuť škodlivé látky z tkanív a prostredníctvom lymfatických uzlín tieto škodliviny prefiltrovať. Úlohu lymfatického systému je taktiež transport telu potrebných látok ako sú vitamíny, minerály a pod.

Účinky lymfodrenáže:

  • Odstránenie opuchov
  • Podpora imunity
  • Zrýchlenie metabolizmu ( účinné pri redukcii hmotnosti, celulitíde )
  • Podpora regenerácie
  • Odstránenie únavy a bolesti v končatinách

Indikácie lymfodrenáže:

  • Poúrazové a pooperačné opuchy
  • Lymfatický edém
  • Poruchy imunity
  • Obezita, celulitída
  • Reumatické ochorenia

Cena za 50 min. terapiu: 40 eur

Cena za 110 min. terapiu: 70 eur

Bankovanie:

Je liečebná metóda, ktorej blahodárne účinky využívali už v starovekej Číne. Aplikáciou banky vznikne podtlak v danej oblasti, ktorý vtiahne kožu, podkožie, fascie a svaly do vnútra banky. Práve vďaka silnému podtlaku ktorý v danej oblasti vznikne, dôjde k prekrveniu tkaniva. Zlepšuje sa tok lymfy, znižuje sa bolesť, uvoľňujú sa svalové spazmy. Banky majú taktiež výrazné detoxikačné účinky.

Bankovanie je výbornou doplnkovou metódou či už popri pohybovej liečbe, alebo v kombinácií s inými terapiami.

Cena za 50 min. terapiu: 35 eur

Rezervujte si termín

online: Rezervovať

tel.: 0902 406 566
mail: info@sylvorehab.sk

Call Now Button