fyzioterapia pre deti

Fyzioterapia pre deti

Fyzioterapia pre deti je zameraná predovšetkým na včasné odhalenie možných zdravotných problémov s pohybovým aparátom.

V našej klinike sa venujeme deťom od 3 rokov. Fyzioterapia pre deti je zameraná predovšetkým na včasné odhalenie možných zdravotných problémov s pohybovým aparátom. Uvedomujeme si, že mnoho pohybových ťažkostí v dospelosti pochádza práve z neriešenia príčiny daného problému v detskom veku.

Vstupná diagnostika detí

Fyzioterapia pre deti je teda najmä o prevencii. Ak má Vaše dieťa ploché nohy, odstávajúce lopatky, skoliózu či inú odchýlku, ktorú by ste radi skonzultovali, obráťte sa na nás a my Vám poradíme ako daný problém riešiť. Určíme dieťaťu vhodný rehabilitačný program, alebo jednoducho vyberieme vhodnú pohybovú aktivitu, ktorou si skompenzuje odchýlky pohybového aparátu, ktoré mu môžu spôsobiť v budúcnosti zdravotné problémy.

Pohybová terapia

V praxi využívame množstvo metodík fyzioterapie, ktoré sú overené a efektívne. Zameriavame sa najmä na posilnenie a zlepšenie aktivity oslabených svalov či uvoľnenie svalov v napätí. Počas práce s deťmi používame rôzne pomôcky ako sú lopty, balančné podložky a iné pomôcky, ktoré deťom terapiu spestria a urobíme ju tak zábavnejšou a atraktívnejšou. Terapia je najmä u tých menších vedená formou hry.

Poúrazová fyzioterapia pre deti

Samozrejmosťou je aj fyzioterapia po úrazoch, zlomeninách či operáciách. Ak sa Vášmu dieťaťu prihodila aj takáto nepríjemnosť, nepodceňujte obdobie rekonvalescencie a dôležitosť správne zvoleného programu fyzioterapie.

Ortopedické vložky pre deti

Častým problémom dnešných detičiek je plochá noha. V našom centre vyrábame ortopedické vložky na mieru taktiež pre deti. Dieťa absolvuje vstupné vyšetrenie, vrátane vyšetrenia na podoskope. Následne určíme výber vhodnej vložky do topánky a upravíme ju pre Vaše dieťa na mieru.

S akými diagnózami Vám pomôžeme?

  • Chybné držanie tela
  • Svalový hyper / hypo tonus
  • Ploché nohy
  • Hypermobilita
  • Valgozita členkov ( vpadnuté členky )
  • Skolióza, Hyperkyfóza, hyperlordóza
  • Stavy po úrazoch, operáciách
  • Deformity hrudníka
  • Kompenzácie u športujúcich detí
Fyzioterapia pre deti galéria 3
Fyzioterapia pre deti galeria 2
Fyzioterapia pre deti galeria 1