Kyslíková terapia EWOT
Cvičenie s inhalovaním koncetrovaného 95% kyslíka. Terapia EWOT zásobí bunky kyslíkom, dôležitými živinami, protizápalovými látkami.
Cvičenie s inhalovaním koncentrovaného kyslíka.
Počas terapie príde k zvýšeniu koncentrácie kyslíka v krvnej plazme, tým dôjde k rozšíreniu kapilár. Vďaka tomu naše telo dostane kyslík do potrebných buniek, ktoré v dôsledku ochorenia, neboli dostatočne okysličené. Terapia EWOT zásobí bunky kyslíkom, dôležitými živinami a protizápalovými látkami, tým podporí imunitné procesy nášho organizmu.
Pre dostatočný terapeutický efekt je terapia EWOT navrhnutá tak, že 15 minútové inhalovanie kyslíka pri cvičení 2-3x do týždňa dokáže výrazne znížiť zápal a podporiť imunitné procesy v našom tele.
Efekt kyslíkovej terapie EWOT
- znižuje zápal
- podporuje imunitu a hojenie
- zvyšuje športový výkon
- zvyšuje produkciu ATP
- zvyšuje energiu
- zlepšuje mozgovú aktivitu a pamäť
- zlepšuje prekrvenie
- znižuje stres
- zlepšuje kvalitu spánku
Ako prebieha kyslíková terapia EWOT
Klient si nasadí špeciálnu vysoko prietokovú masku, ktorá je napojená na 900 L vak, vopred naplnený cca 95% kyslíkom. Maska je tesná, to znamená, že klient dýcha iba čistý koncentrovaný kyslík z vaku. Klient sedí na stacionárnom bicykli. Fyzická zaťaž je samozrejme prispôsobená individuálne každému klientovi. Terapia trvá cca 15 minút, počas ktorých klient môže spotrebovať 900 litrov kyslíka pripravených vo vaku. Odporúčané dávkovanie terapie je 2-3 krát do týždňa.
Kto môže absolvovať kyslíkovú terapiu EWOT?
Terapiu kyslíkom môže absolvovať takmer každý, či už je fyzicky zdravý alebo chorý. Záťaž je individuálne dávkovaná a teda primeraná akejkoľvek kondícii klienta. Kyslíkovú terapiu EWOT môžu taktiež absolvovať aj starší pacienti. Navyše zo štúdií je zistené, že terapia EWOT má pozitívny vplyv proti starnutiu, nakoľko nedostatočným okysličením buniek dochádza k ich starnutiu. Výhody EWOT nájdu taktiež športovci. Kyslíková terapia podporuje proces regenerácie, zvyšuje výkon či energiu.
Indikácie
- Chronická obštrukčná choroba pľúc
- Cystická fibróza
- Astma a mnohé ďalšie ochorenia pľúc
- Post – covid syndróm
- Diabetes 2. typu
- Bolesti hlavy, migrény
- Zápalové ochorenia
- Bolesti kĺbov
- Chronický únavový syndróm, či celková únava
- Bolesti svalov
- Zápaly šliach, kĺbov
- potreba regenerácie pri športe