masáže main picture

Masáže a bankovanie

Masáž je výbornou metódou ako naše telo zrelaxovať a uvoľniť. Doprajte si priaznivé účinky masáže či už po náročnom dni v práci alebo športovom výkone.

Liečebná masáž

Liečebná masáž je výborná terapeutická doplnková metóda. Počas masáže sa naše telo dokonale uvoľní ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke. Pravidelnou masážou a vhodnými cvičeniami vieme predchádzať práve poruchám pohybového aparátu, ktoré sú v dnešnej dobe tak veľmi rozšírené. Masáž má na naše telo mnoho priaznivých účinkov. Uvoľní napätie vo svaloch, odstráni bolesť. Taktiež dokáže odbúrať stres či odstrániť bolesť hlavy. Podporí prekrvenie a správnu činnosť ciev. Masáž je výbornou voľbou aj pre športovcov, ktorý využívajú jej účinky či už po náročnom tréningu, alebo naopak pred výkonom.

Manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenáž je efektívna masážna technika pôsobiaca na lymfatický systém. Táto jemná technika sa vykonáva na „sucho“ v špeciálnych rukaviciach alebo s použitím púdru. Terapia je časovo náročnejšia, nakoľko terapeut musí dôkladne dodržať postup prúdenia lymfy cez lymfatické uzliny.

Lymfatický systém je zodpovedný za hĺbkové čistenie organizmu od odpadových látok. Skladá sa z lymfatických ciev a uzlín. Správna funkcia tohto systému je nevyhnutná pre fungovanie nášho organizmu. Pri poruche funkcie tohto systému, môže dôjsť k hromadeniu škodlivých látok a k narušeniu správnej funkcie imunitného systému. Lymfatický systém totiž dokáže vtiahnuť škodlivé látky z tkanív a prostredníctvom lymfatických uzlín tieto škodliviny prefiltrovať. Úlohu lymfatického systému je taktiež transport telu potrebných látok ako sú vitamíny, minerály a pod.

Účinky lymfodrenáže

  • Odstránenie opuchov
  • Podpora imunity
  • Zrýchlenie metabolizmu ( účinné pri redukcii hmotnosti, celulitíde )
  • Podpora regenerácie
  • Odstránenie únavy a bolesti v končatinách

Indikácie lymfodrenáže

  • Poúrazové a pooperačné opuchy
  • Lymfatický edém
  • Poruchy imunity
  • Obezita, celulitída
  • Reumatické ochorenia

Bankovanie

Je liečebná metóda, ktorej blahodárne účinky využívali už v starovekej Číne. Aplikáciou banky vznikne podtlak v danej oblasti, ktorý vtiahne kožu, podkožie, fascie a svaly do vnútra banky. Práve vďaka silnému podtlaku ktorý v danej oblasti vznikne, dôjde k prekrveniu tkaniva. Zlepšuje sa tok lymfy, znižuje sa bolesť, uvoľňujú sa svalové spazmy. Banky majú taktiež výrazné detoxikačné účinky.
Bankovanie je výbornou doplnkovou metódou či už popri pohybovej liečbe, alebo v kombinácií s inými terapiami.

Masaze a bankovanie galeria 1
Masáže galéria 2